Choď na obsah Choď na menu
 


Krásne nehty

4. 3. 2010

tvoje nechty

Chcela by si mať krásne nechty, len nevieš, ako na to? Ak áno, prečítaj si článok, určený len tebe.

ako mať krásne nechty?

po prvé: Neobhrýzaj si ich! Tým si ich len ničíš. Môžeš dostať nejakú infekciu. Možno sa ti to nezná, ale je to jeden z najhorších zlozvykov! Viem, že sa to ťažko prestáva, ale dá sa to: skús na sebe nosiť štipľavú gumičku a vždy, keď sa pôjdeš "okusovať" natiahni ju a pusti. Možno to zabere. Alebo si častejšie strihaj nechty.

- strihaj si tvoje nechty pravidelne a rovnomerne. Po strihaní si ich opiľníkuj. Ak si necháš nechty narásť, aby to dobre vyzeralo, daj si urobiť francúzsku manikúru, alebo si ich elegantne nalakuj.

-snaž sa uchovávať si ich v peknom stave. Nieje pekné, keď sú narazené. Ak sú okolo nechtov zádery, ostrihaj si ich a jedz veľa vitamínu C.

narazený necht:

 škaredé nechty

 

ako lakovať nechty?

Ak už máš zdravé nechty, je čas na lakovanie. Veľa ľudí ich má pekné a nelakuje si ich. Aj to je priorita. Ale myslím, že dnes túži po farebných nechtoch každá žena.

- lak na nechty treba zladiť. To je dôležité. Daj si kvalitný lak, ale taký, čo ladí napr.: s tvojou pleťou, oblečením, vlasmi, očami... Ak si ich chceš dať farebné, tak striedaj dve farby, alebo nech je aspoň každá farba podobná.

postup:

najskôr na nechty nanes priesvitný lak, ako spodnú vrstvu. Nechaj to vyschnúť. Potom na ňu nanes lak. Ak je slabý, môžeš dať viacero vrstiev. Pozor, je dôležité, akou technikou si lakuješ nechty. Najhorši je, keď ich lakuješ hala bala. treba začať pásikom od stredu a potom pásik po bokoch.

Keď lak uschne, nanes si naň ešte raz priesvitný lak.

 

laky:

Kvalitná značka je O.P.I a pre mladé dievčatá je síce nie moc kvalitný, ale pekný, crazy a lacný lak s-he

dobrý je aj Avon lak.

 

 

 

 

 

kopírovať len so zdrojom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.