Choď na obsah Choď na menu
 


Prirodzená krása

16. 2. 2010
Len o tebe
-krásne telo a prirodzená krása

Veľa ľudí hovorí: je ľahké byť prirodzený. Opak je pravdou. Niekto sa dokáže tak zmachliť, že to je vidno na kilometer a pritom je to celkom jednoduché. Veľa dievčat si na seba dáva kilá mejkapu, ale chalanom sa to nepáči. Je ťažké vyzerať krásne aj bez mejkapu, ale ak sa posnažíš, bude to stáť za to!

-po prvé: nepreháňaj to s mejkapom, stačí, ak nanesieš jednu vrstvu na nedostatky. Ak ti ani to nepomôže a máš poškodenú tvár, treba sa o ňu starať a dôkladne si ju pretierať krémom, alebo aspoň osviežujúcou vodou. Ak máš len malé vyrážky, použi napr.- Clean and Clear, ak je to väčšie, zájdi radšej ku kozmetičke. Ak bude pleť hotová, zameraj sa hlavne na to, čo je u teba najvýraznejšie- napríklad oči- dôkladne si ich našpiráluj a ak si staršia, použi ceruzku. Ak si myslíš, že ti čierna ceruzka zvýrazní oči, mýliš sa. Totiž skoro každý si ju dáva len dole a ak je len tam, oči ti to ešte zmenší. Ak chceš nosiť ceruzku, treba sa naučiť maľovať si ju aj hore. Vtedy je to podľa mňa krásne a výrazné! Vlasy- no, ak ich máš rovné, nechaj si ich rozpustené, niekedy niečo vymysli. Ak kučeravé, niekedy si ich vyžehli. Najhoršie však je, ak máš mastné vlasy. Rýchle vyriešenie: Urob si vysoký (môže byť aj zapletený...) cop a ten si pekne vyzdob. Daj si aj napríklad čelenku. Ak si staršia, uprednostni tenkú čelenku. TIP: K copu si našpiráluj oči! Môžeš si dať aj šatku, alebo šál, je to pekné! Ak sa chceš nechať inšpirovať, (čo som urobila aj ja) pozri sa na Kristen Stewart, tá sa z mojimi radami zhoduje veľa krát! http://www.twilightgear.net/wp-content/uploads/2009/03/kristen-stewart-pic.jpg klik na zvečšänie

 

 

 

 
Krásne telo


Ak chceš byť trocha chudšia, krajšia a zdravšie vyzerať, prečítaj si zopár mojich rád...

-Cvič. Prihlás sa na nejaký krúžok so športom a ak nie si priaznivec športu, alebo vaši tomu nefandia, každý deň cvič. Najprv to bude ťažké, lebo len vytrénovaní športovci sú v kondičke, ale v pohode s tým začni pomalšie.

-Jedz zdravo. Je ťažké odolať sladkostiam, ale keď máš aktivity, učenie, alebo hocičo iné, určite ťa to odláka. Namiesto toho si daj ovocie, ktoré ťa zasíti aspoň na hodinu a potom jedz niečo výživné (desiata, obed, večera...). Ak chceš naozaj schudnúť, dopraj si tak jednu veľkú napolitánku a cvič. No nepreháňaj, môže dôjsť k anorexií, ktorá je veľmi nebezpečná.

 

 

Niečo o anorexií:
Toto pomýlené vnímanie vlastného tela spôsobuje, že pacient vidí seba, napriek mienke svojho okolia, ako tučného. Nemá rád svoje dospelé telo a preto ho trýzni a trestá. Je to choroba najmä dievčat pod 18 rokov, ktoré kvôli potrebe páčiť sa a móde vstupujú na veľmi tenký ľad. Krása sa pre ne stáva tým najdôležitejším a sú pre ňu schopné urobiť čokoľvek. Obeťami trendu chutosti sa stávajú najmä tie, pre ktoré je výzor neskutočne dôležitý. V poslednej dobe stúpa aj počet chlapcov anorektikov, aj keď ich počet nepresahuje 5% z celkového počtu chorých. Choroba ohrozuje hlavne chlapcov, ktorí prestali aktívne špotrovať a týmto spôsobom sa snažia zachovať si svoju váhu.

zdroj článku o anorexií: baratno.com

 

by lila

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.