Choď na obsah Choď na menu
 


Vlasy po lete

25. 9. 2010

Takže, už nám leto skončilo a zachvíľu by sa ti mali zmeniť aj vlasy. No aby ťa to nevystršilo, priprav sa!

 

-Prvá a najdôležitejšia vec: Zájdi si ku kaderníčke podstrihnúť vlasy. Čítala som, že to by sa malo robiť hlavne po lete a hneď na to som sa išla dať podstrihnúť. V lete sa ti totiž dosť zničia vlasy, hlavne rozštiepia. Netreba veľké zmeny, len ostrihať zničené vlasy. Môžeš si to dať dopostupna, ale aj zarovno. Ja som si dala dopostupna asi o tri centimetre, no najlepšie je asi o päť centimetrov, ale ja si nechávam narásť vlasy dlhšie, tak to nechcem prehnať. Vieš o tom, že by si sa mala strihávať aspoň raz za tri mesiace? Teda to platí pre moje vlnité vlasy, ale pre rovné vlasy to môžete obmedziť, pretože tie sa štiepia a chlpia a ničia menej. Jednoducho sa daj podstrihnúť, pretože vlas bude síce kratší, ale zato bude rásť rýchlejšie a vlasom to prospeje!

Takisto si umývaj vlasy kvalitnými šampónmi a môžeš používať aj balzámy, najlepšie masky. Však to je veľmi dôležité a je to základ!

Zjemni to s umývaním vlasov. V lete si si vlasy musela umývať veľa kvôli spoteniu, ale teraz sa toľko nespotíš a vlasom neprospieva každodenné umývanie. Stačí to tri krát do týždňa.

V zime by som radila fénovať si vlasy, aby si neprechladla, ale trochu to vlasy ničí, ale nie veľmi, ako to hovorí polka sveta. Veď aj kaderníčky ťa fénujú! A povedali mi, že vlasy to toľko neničí.

A ak si zvyknutá na mokré vlasy aj v noci a neprechľadneš, nechaj si to tak. Budeš ich mať zvlnené, čo sa mi veľmi páči. Ale jedno mám overené: Keď si vlasy umyješ, NENECHÁVAJ is rozpustené a mokré. Tak keď vstaneš budú vlasy neformálne a  to vyzerá hrozne, najmä ak máš vlnité vlasy. Daj si radšej cop. To zaberá! MÁM TO OVERENÉ!

V kľude si nechaj v zime rozpustené vlasy alebo si daj dva copy zapletené, to vyzerá fajn, najmä po umytých vlasov, pretože sa ti tak rozstrapatia. Ale aj na mastné vlasy je to dobré, ale nevyzerá to tak cool (:

 

--LILA--

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.